Články v této rubrice:
Letní tábory pro rodiče s dětmi 2022
Cestou na trh

Velký výroční trh se blíží. Řemeslníci dodělávají poslední výrobky, svoji úrodu připravují a balí zelináři, pece pekařů jedou naplno a vůně se line do daleka.  Ze všech koutů země už se sjíždějí kejklíři a kočovní herci. Ale pozor, na velký mumraj se těší i zloději. Podaří se v bezpečí dovézt zboží na trh a co nejlépe ho prodat?


Turnusy jsou rozděleny na rodiny s dětmi do 8mi let (mladší) a rodiny s dětmi nad 8 let (starší). Máte-li jedno dítě mladší a jedno starší, můžete si vybrat jakýkoliv turnus.

    11. - 16. 7.  starší   volná místa

    18. - 23. 7. mladší  poslední 1 volný pokoj!

    25. - 30. 7. mladší  volná místa

      1. -  6. 8.  starší    volná místa

    15. - 20. 8.  starší   volná místa


Program:

Táborová legenda se letos zaměří na téma soběstačnosti. Čekat vás bude tvoření a výroba všemožných výrobků, putování krajinou i pohybové aktivity. Jako každoročně se však můžete těšit i na 2 táboráky a na každodenní možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozy, oslíka, ovečky, slepice, králíky a morčata, a svobodně si pohrát v naší přírodní pestré zahradě.

Společný program bude připraven 2x denně (obvykle dopoledne a odpoledne). V pondělí první den bude program odpoledne a večer. V sobotu končíme obědem, tedy program bude jen dopoledne.

Na volné chvíle vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy na výlety do okolí. A na volné večery mohou rodiče prozkoumat taje našeho sklepa s vínem.

Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Také od nás nečekejte samotné programy pro děti, "aby si rodiče mohli odpočinout". Děti jsou od rodičů odděleny po většinu roku ve školkách a školách, a rodiče zažijí mnohdy jen v rolích pečovatelů o domcnost či řidičů. U nás mohou zažít rodiče v jiné roli, něco společně tvořit, pozorovat je, jak si dokáží poradit s netradičními aktivitami a výzvami, a učit se přitom od nich. Ale nebojte, díky věkovému rozdělení táborů si děti na táboře najdou dost vrstevníků do party, a ve volném čase mezi společnými programy se už zabaví samy. Drtivá většina programů je připravena tak, aby si ho užili a něco nového a přínosného se naučili děti i rodiče (či prarodiče). Vřele doporučujeme vzít s sebou na tuhle společnou dovolenou i tatínky!


Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program

12:00 oběd

cca 15:30 - 17:30 odpolední program 

18:00 večeře

Případný večerní program od 18:30

 

Ve středu bude místo dopoledního + odpoledního programu

            - velký společný celodenní výlet (8:00 - 18:00)  na turnusech pro starší

            - nebo kratší společný celodenní výlet ( 9:30 - max 16:00) na turnusech pro mladší


Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie.Ve venkovním areálu je řada intearktivních, vzdělávacích.herních i zajímavých zahradních prvků. Najdete zde například venkovní kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, ohniště, interaktivní vodní stěnu, rybníček, bylinkovou zahrádku či levandulový labyrint.

V areálu najdete také 2 muzejní expozice bydlení a hospodaření před 100 lety.

V obci je obchod, občasně otevřená hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí se nachází přírodní park řeky Orlice, koupaliště, přírodní habrový labyrint, atraktivní stezky ideální pro jízdu na kole i kolečkových bruslích, a v blízké dojezdnosti autem i několikero zřícenin, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 7mi-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků - zejména podle velikosti rodin či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj v přízemí kvůli kočárku, nebo na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled.


Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovoce či zeleninu a odpolední svačinu. V budově je k dispozici i malá kuchyňka v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti (sporák, mikrovlnka, lednice, varná konvice).

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství,…) prosíme o sdělení před pobytem, z důvodu domluvení stravování v kuchyni (viz. přihláška).


Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během pondělí dopoledne. Začneme společným obědem ve 12:00 a po polední pauze odpoledním programem.Poslední den kočíme po obědě. Kvůli úklidu pokojů bude třeba pokoje vyklidit již v sobotu ráno před posledním společným programem (do 9:30), ale v areálu je možné pobýt pak klidně až do pozdního odpoledne..Individuálně je možné domluvit se, zaplatit si ubytování o jednu noc navíc a přijet už v neděli před začátkem tábora.

 

Cena:

  • Děti 1,5- 2,9 let                                 1 400 Kč
  • Děti 3 - 5,9 let                                   3 800
  • Děti 6 - 14,9 let                                 4 100
  • Dospělí a děti od 15-ti let               5 100 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu z naší jídelny a připravený program. Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy. Na akci s sebou bohužel není možné brát psa a podobné domácí mazlíčky.


Po zaslání zaplacení zálohy a nejpozději začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace a doporučení jak se k nám dostat, v kolik dorazit, co s sebou, apod.

 

Přihláškový formulář si můžete stáhnout hned pod článkem!

Kontakt na případné dotazy a zasílání vyplněných přihlášek:

misa.mikovcova@paleta.cz

tel.: 606581866

Ke stažení: Prihlaska_tabory_2022.xls, velikost: 29,184 kB
Ilustrační fotky z předchozích táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz