Články v této rubrice:
Tábory a aktuální Covid info
Vzhledem k měnícím se podmínám, vytiskněte, vyplňte vždy nejaktuálnější verzi Čestného prohlášení. Soubor ke stažení (níže) budeme totiž postupně měnit pole toho jak se budou měnit podmínky. Tj vytiskněte ho a vyplňte raději až těsně před odjezdem na tábor.
Na tábor stačí vzít s sebou podepsané prohlášení - není třeba vozit s sebou výsledky testů.

Ke stažení: Cestne_prohlaseni.doc, velikost: 32,256 kB
Letní tábory pro rodiče s dětmi 2021

Vítejte na Zemi!


V galatickém cestovatelském průvodci se o Zemi píše pouze "převážně neškodná". Mimozemšťanům proto vrtá hlavou spousta zvědavých otázek: Dokážu tam přistát a zase odstartovat? Co skrývají ty rozsáhlé oceány? Co všechno tam asi žije? Co je na zemi nejkrásnější? Co by se stalo, kdyby roztály ty ledovce? Jaké využívají pozemšťané energie? A hoří tam hovno?


Pokud vy i vaše děti máte také spoustu zvědavých otázek, jsou letošní tábory přímo pro vás. Nastupte tedy s námi do vesmírné lodi a pojeďte probádat nejúžasnější planetu naší galaxie!turnusy jsou rozděleny na rodiny s dětmi převážně do 8mi let a rodiny s dětmi převážně nad 8 let.

 I.    12. – 17. 7.   starší     turnus plně obsazen
 II.   19. – 24. 7.    mladší  
turnus plně obsazen
 III.  26. – 31. 7.   mladší  
turnus plně obsazen
 IV.  2. – 7. 8.       starší    
uvolnily se 2 pokoje!
 V.   22. – 27. 8.   mladší   turnus plně obsazen


Program:

Táborová legenda se letos ponese trochu v duchu vesmírné sci-fi. Čeká nás badání a zkoumání zákonů přírody všemi smysly, tvoření, veselé pokusy a určitě si neodpustíme trochu rozvoje soběstačnosti a dovedností pro přežití.

Jako každoročně se však můžete těšit i na možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozu, osla, ovečky, slepice, králíky a morčata, a pohrát si v naší přírodní pestré zahradě.

Společný program bude připraven 2x denně. Jeden dopolední, a k tomu buď jeden večerní nebo jeden odpolední. První den pobytu bude program odpoledne a večer. Poslední den končíme obědem, tedy program bude jen dopoledne.

Na volná odpoledne či večery vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy na výlety do okolí.


Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie.Ve venkovním areálu je řada intearktivních, vzdělávacích.herních i zajímavých zahradních prvků. Najdete zde například venkovní kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, ohniště, interaktivní vodní stěnu, rybníček, bylinkovou zahrádku či levandulový labyrint.

V areálu najdete také 2 muzejní expozice bydlení a hospodaření před 100 lety.

V obci je obchod, občasně otevřená hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí se nachází přírodní park řeky Orlice, koupaliště, přírodní habrový labyrint, atraktivní stezky ideální pro jízdu na kole i kolečkových bruslích, av blízké dojezdnosti autem i několikero zřícenin, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 6ti-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků - zejména podle velikosti rodin či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj v přízemí kvůli kočárku, nebo na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled.


Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. V případě zdravotních problémů se po předchozí dohodě pokusíme vyjít vstříc požadavkům na případnou dietu, i požadavkům na vegetariánskou stravu. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovocné či zeleninové svačinky. V budově je k dispozici i malá kuchyňka (sporák, mikrovlnka, lednice, varná konvice) v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti.

 

Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program  - v průběhu možnost svačiny.

12:00 oběd

17:30 krmení a péče o zvířata

případný odpolední program cca od 14:00  (délka různá)

18:00 večeře

případný večerní program od 18:30 (délka různá, obvykle cca do 20:00)

 

Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během prvního dne dopoledne. Začneme společným obědem a po polední pauze odpoledním programem. Letos první den vychází na neděli nebo pondělí, dle turnusu.

Odjezd poslední den po obědě. Letos vychází poslední den na pátek nebo sobotu, dle turnusu.

 

Cena:

  • Děti 0-3 roky                                   zdarma
  • Děti 3-6let                                        3 500
  • Děti 6-15let                                      3 800
  • Dospělí a děti od 15-ti let                4 800 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu z naší jídelny a připravený program.

Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Turnusy jsou rozdělené dle dle věku dětí. Varianta pro starší je obvykle odvážnější, náročnější, akčnější a může zahrnovat i hry s pravidly či s psanými texty. Ve variantě pro menší děti si budeme hrát spíše bez pravidel a tvořivé aktivity přizpůsobíme i menším nemotorným prstíkům. Máte-li jedno dítě mladší a jedno starší, můžete si vybrat jakýkoliv turnus. Obě varianty si lze užít svým způsobem bez ohledu na věk.

Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy.

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství,…) prosíme o sdělení před pobytem, z důvodu domluvení stravování v kuchyni (viz. přihláška).

Na akci s sebou bohužel není možné brát psa a podobné domácí mazlíčky.

Po zaslání zaplacení zálohy a nejpozději začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace a doporučení jak se k nám dostat, v kolik dorazit, co s sebou, apod.

 

Přihláškový formulář si můžete stáhnout hned pod článkem!

Kontakt na případné dotazy a zasílání vyplněných přihlášek:

misa.mikovcova@paleta.cz

tel.: 606581866
Ke stažení: přihláška (Prihlaska_Tabor_Oucmanice_2021.doc), velikost: 36,864 kB
Fotky z předchozích táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz