Články v této rubrice:
Letní tábory pro rodiny s dětmi 2019


Info o táborech 2020 bude vyvěšeno v lednu.
Program:

Programy pro vás i vaše děti máme připraveny vždy na dopoledne a na večer.

Odpoledne budou volná, abyste v klidu mohli děti, které to potřebují, dát odpoledne spát. Případně měli možnost vyrazit na výlet do okolí či na koupaliště. Vyjímkou je první den, kdy během dopoledne a na oběd lidé teprve přijíždí, proto pro vás máme připraveno úvodní seznámení a program na odpoledne. Na volná odpoledne vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy a úkoly na výlety do okolí.

V průběhu tábora bude možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozu, osla, ovečky, králíky a kočky a svézt se na našem oslíkovi Amosovi.

 

Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie.V loňském roce byly na zahradu nainstalovány nové interaktivní prvky.

Najdete zde venkovní  kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, rybníček, bylinkovou zahrádku a trvalkové záhony a ohniště a spoustu dalšího.

V areálu najdete také 2 muzejní expozice bydlení a hospodaření před 100 lety.

V obci je obchod, občasně hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí se nachází přírodní park řeky Orlice, koupaliště, přírodní labyrint, atraktivní stezky ideální pro jízdu na kole i kolečkových bruslích a několikero zřícenin, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 6ti-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků - zejména podle velikosti rodin či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj v přízemí kvůli kočárku, nebo na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled.


Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. V případě zdravotních problémů se po předchozí dohodě pokusíme vyjít vstříc požadavkům na případnou dietu, i požadavkům na vegetariánskou stravu. Před táborem vám přijde jídelníček, kde si budete moct předem vybrat ze 2 jídel. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovocné či zeleninové svačinky. V budově je k dispozici i malá kuchyňka (sporák, mikrovlnka, lednice, varná konvice) v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti.

 

Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program  - v průběhu možnost svačiny.

12:00 oběd

17:30 krmení a péče o zvířata

18:00 večeře

Večerní program od 18:30 (délka různá, obvykle cca do 20:00)

 

Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během pondělí dopoledne. Začneme společným obědem. Po polední pauze bude v pondělí společný program odpoledne.

Odjezd v sobotu po obědě.

 

Cena:

  • Děti 0-3 roky                                   zdarma
  • Děti 3-6let                                        3 100
  • Děti 6-15let                                      3 500
  • Dospělí a děti od 15-ti let             4 200 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu z naší jídelny a připravený program.

Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy.

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství,…) prosíme o sdělení před pobytem, z důvodu domluvení stravování v kuchyni (viz. přihláška).

Na akci s sebou bohužel není možné brát psa ani jiné domácí mazlíčky.

Po zaslání závazných přihlášek a nejpozději začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace a doporučení jak se k nám dostat, v kolik dorazit, co s sebou, apod.

 

Kontakt/přihlášky:

petra.formankova@paleta.cz

(telefony na případné akutní dotazy: 731 572 619)

Fotky z táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz