Články v této rubrice:
Letní tábory pro rodiny s dětmi 2020

aktuálně k pandemii:

Hurá! Letní tábory povoleny jsou!  Navíc v našem případě ani nejde o klasický tábor - kde se sejde např. 50 dětí z 50ti různých rodin, ale o akce pro maximálně 13ti rodin. Tedy riziko je u nás mnohem menší. Tábory pilně připravujeme, jsme přesvědčení, že je budeme moct zrealizovat v nezměněné podobě a těšíme se na vás!


Přežití  ...aneb ztraceni v divočině     

doporučeno pro děti od 8mi let   

     12. - 17. 7.   Zatím ještě 4 volné pokoje:-) 

     10. - 15. 8.  Zatím ještě 3 volné pokoje:-) 

 

Přežití   …aneb o človíčkovi    

doporučeno pro děti do 8mi let

     19. - 24. 7.  Plně obsazeno! Hlásit se můžete jen jako náhradníci.

     17. - 22. 8.  Plně obsazeno! Hlásit se můžete jen jako náhradníci.


 

Lovit, sbírat, těžit, postavit, vykopat, splétat, zasadit, drtit, stopovat, plížit se, maskovat se, pozorovat, naslouchat, házet, střílet, roztápět, uvařit, upéct, ochutnat, vyléčit, ošetřit, pohladit, smát se, a radovat se ze ŽivotaProgram:

Táborová legenda se letos ponese zdánlivě v pravěkém duchu. Ale prakticky přináší to, co velmi potřebujeme hlavně v moderní době  - intenzivnější kontakt s přírodou, rozvoj zručnosti a soběstačnosti. Jako každoročně se však můžete těšit i na možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozu, osla, ovečky, slepice, králíky a morčata, svézt se na našem oslíkovi Amosovi, a pohrát si v naší přírodní zahradě plné interaktivních prvků.

Společný program bude připraven 2x denně. Jeden dopolední, a k tomu buď jeden večerní nebo jeden odpolední. První den pobytu bude program odpoledne a večer. Poslední den končíme obědem, tedy program bude jen dopoledne.

Na volná odpoledne či večery vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy na výlety do okolí.


Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie.V loňském roce byly na zahradu nainstalovány nové interaktivní prvky.

Najdete zde venkovní  kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, interaktivní vodní stěnu, rybníček, bylinkovou zahrádku, levandulový labyrint, ohniště a spoustu dalšího.

V areálu najdete také 2 muzejní expozice bydlení a hospodaření před 100 lety.

V obci je obchod, občasně hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí se nachází přírodní park řeky Orlice, koupaliště, přírodní labyrint, atraktivní stezky ideální pro jízdu na kole i kolečkových bruslích a několikero zřícenin, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 6ti-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků - zejména podle velikosti rodin či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj v přízemí kvůli kočárku, nebo na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled.


Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. V případě zdravotních problémů se po předchozí dohodě pokusíme vyjít vstříc požadavkům na případnou dietu, i požadavkům na vegetariánskou stravu. Před táborem vám přijde jídelníček, kde si budete moct předem vybrat ze 2 jídel. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovocné či zeleninové svačinky. V budově je k dispozici i malá kuchyňka (sporák, mikrovlnka, lednice, varná konvice) v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti.

 

Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program  - v průběhu možnost svačiny.

12:00 oběd

17:30 krmení a péče o zvířata

případný odpolední program cca od 14:00  (délka různá)

18:00 večeře

případný večerní program od 18:30 (délka různá, obvykle cca do 20:00)

 

Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během prvního dne dopoledne. Začneme společným obědem a po polední pauze odpoledním programem. Letos první den vychází na neděli nebo pondělí, dle turnusu.

Odjezd poslední den po obědě. Letos vychází poslední den na pátek nebo sobotu, dle turnusu.

 

Cena:

  • Děti 0-3 roky                                   zdarma
  • Děti 3-6let                                        3 100
  • Děti 6-15let                                      3 500
  • Dospělí a děti od 15-ti let                4 200 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu z naší jídelny a připravený program.

Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Letos jsme nově na základě požadavků účastníků  předchozích ročnníků rozdělili turnusy dle věku dětí. Varinanta pro starší bude odvážnější, náročnější, akčnější a bude zahrnovat i hry s trochu složitějšími pravidly. Ve variantě pro menší děti si budeme hrát spíše bez pravidel a tvořivé aktivity přizpůsobíme i menším nemotornýcm prstíkům. Máte-li jedno dítě mladší a jedno starší, můžete si vybrat jakýkoliv turnus. Obě varianty si lze užít svým způsobem bez ohledu na věk.

Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy.

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství,…) prosíme o sdělení před pobytem, z důvodu domluvení stravování v kuchyni (viz. přihláška).

Na akci s sebou bohužel není možné brát psa ani jiné domácí mazlíčky.

Po zaslání závazných přihlášek a nejpozději začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace a doporučení jak se k nám dostat, v kolik dorazit, co s sebou, apod.

 

Přihláškový formulář si můžete stáhnout hned pod článkem!

Kontakt na případné dotazy a zasílání vyplněných přihlášek:

misa.mikovcova@paleta.cz

tel.: 606581866

Fotky z táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz