Články v této rubrice:
Tábory pro rodiče s dětmi 2023

Letos jsme připravili 2 různé legendy v závislosti na věku dětí.

 

pro rodiny s dětmi 3–9 let

DOBROdruhem po celý rok

Vyzkoušet zimní sporty, zahřát se u ohně, šetřit jídlem, probudit semínka, prozkoumat tajemství bylinek, pracovat se dřevem, zachránit seno, přežít povodeň, pomoct ptákům i veverkám, a celoroční dobrodružství zakončit u vánočního stromečku

 

pro rodiny s dětmi 7–15 let

Pohyblivé obrázky

Příroda a vztahy v ní skrývají spousty příběhů – komedie, love story, detektivky i horor. Probudíme je k životu formou animovaného filmu. Prozkoumáme interiéry i exteriéry, vytvoříme hlavní hrdiny, nahrajeme zvuky … a nakonec si užijeme festival animovaných ekofilmů.


 

Podrobné informace k táborům


Turnusy jsou rozděleny na rodiny s dětmi od 3 do 9 let (mladší) a rodiny s dětmi od 7 do 15 let (starší)

Máte-li jedno dítě mladší a jedno starší, můžete si vybrat jakýkoliv turnus.

 

Pohyblivé obrázky                        10. - 15. 7.  starší        místa obsazena, hlásit se můžete jako náhradníci

 

DOBROdruhem po celý rok        17. - 22. 7. mladší        místa obsazena, hlásit se můžete jako náhradníci

 

DOBROdruhem po celý rok        24. - 29. 7. mladší        místa obsazena, hlásit se můžete jako náhradníci      

 

Pohyblivé obrázky                        7. - 12. 8.  starší          místa obsazena, hlásit se můžete jako náhradníci

 

DOBROdruhem po celý rok        14. - 19. 8.  mladší         poslední 1 volný pokojProgram:

Bez ohledu na to, který tábor zvolíte, tak se každoročně se můžete těšit i na možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozy, oslíka, ovečky, slepice, králíky a morčata, na táborák(y), a na chvíle odpočinku s možností volné hry v naší přírodní pestré zahradě.

Společný program bude připraven 2x denně – obvykle dopoledne a odpoledne (nebo večer). V pondělí první den začne program ve 14:00 po obědě. V sobotu končíme obědem, tedy program bude jen dopoledne.

Na volné chvíle vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy na výlety do okolí. A na volné večery mohou rodiče prozkoumat taje našeho sklepa s vínem.

Tábory jsme věkově rozdělili, hlavně z důvodu, aby si děti našly na táboře vždy dost vrstevníků na volnou hru ve chvílích volna. Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Také od nás nečekejte samotné programy pro děti, "aby si rodiče mohli odpočinout". Proč? Děti jsou od rodičů odděleny po většinu roku ve školkách a školách, a rodiče zažijí mnohdy jen v rolích pečovatelů o domácnost či řidičů. U nás mohou zažít rodiče v jiné roli, něco společně tvořit, pozorovat je, jak si dokážou poradit s netradičními aktivitami a výzvami, a učit se přitom od nich. Drtivá většina programů je připravena tak, aby si užili a něco nového a přínosného se naučili děti i rodiče (či prarodiče). Vřele doporučujeme vzít s sebou na tuhle společnou dovolenou i tatínky!

 

Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení, mazlení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program

12:00 oběd

cca 15:30 - 18:00 odpolední program 

18:00 večeře

(Případný večerní program od 18:30)

 

Ve středu bude na turnusech pro starší velký společný celodenní výlet (8:00 - 18:00)

Na turnusech nás čekají 2 kratší výpravy do okolí v rámci dopoledních a odpoledních programů

 

Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie. Ve venkovním areálu je řada interaktivních, vzdělávacích, herních i zajímavých zahradních prvků. Najdete zde například venkovní kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, ohniště, interaktivní vodní stěnu, rybníček, bylinkovou zahrádku či levandulový labyrint.

V obci je dopoledne otevřený obchod, občasně otevřená hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí (do 2 km) se nachází přírodní park řeky Orlice, přírodní habrový labyrint, stezky pro jízdu na kole i kolečkových bruslích. V blízké dojezdnosti autem i několikero zřícenin, koupališť, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 7mi-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků – zejména podle velikosti rodin, či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled, pokud to ještě půjde a pokoje vyhovující vašim ideálním požadavkům už nebudou obsazené.

 

Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovoce či zeleninu a odpolední svačinu. V budově je k dispozici i malá kuchyňka v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti (sporák, trouba, mikrovlnka, lednice, varná konvice).

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství…) prosíme o sdělení před pobytem kvůli individuální domluvě v kuchyni (blíže viz. přihláška).

 

Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během pondělí dopoledne. Začneme společným obědem ve 12:00 a po polední pauze odpoledním programem. Poslední den končíme obědem. Kvůli úklidu pokojů bude třeba pokoje vyklidit již v sobotu ráno před posledním společným programem (do 9:30), ale v areálu je možné pobýt pak klidně až do pozdního odpoledne.

Individuálně je možné domluvit se, zaplatit si ubytování o jednu noc navíc a přijet už v neděli před začátkem tábora.

 

Cena:

 

 

  • Děti 1,5- 2,9 let                             1 500 Kč
  • Děti 3 - 5,9 let                               4 000 Kč
  • Děti 6 - 14,9 let                             4 300 Kč
  • Dospělí a děti od 15 let               5 300 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu z naší jídelny a připravený program. Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy. Na akci s sebou bohužel není možné brát psy ani kočky.

 

Po zaplacení zálohy a nejpozději před začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace – jak se k nám dostat, co s sebou apod.

 

Přihláškový formulář si můžete stáhnout hned pod článkem!

Kontakt na případné dotazy a zasílání vyplněných přihlášek:

michaela.mikovcova@paleta.cz

tel.: 606 581 866

Ke stažení: Prihlaska_tabory_2023.xls, velikost: 40,96 kB
Ilustrační fotky z předchozích táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz