Články v této rubrice:
Tábory pro rodiny s dětmi 2024

Turnusy jsou rozděleny na rodiny s dětmi od 3 do 7 let (mladší) a rodiny s dětmi od 8 do 15 let (starší). Máte-li jedno dítě mladší a jedno starší, můžete si vybrat jakýkoliv turnus.

 

Letos na téma:

PODZEMÍ


Pro starší:

Dobrodružná expedice do světa kamenů, hlíny, podhoubí, kořenů, písku, uhlí a možná i podzemních mytologických bytostí. Kromě obvyklého tvoření, poučení, či pohybových aktivit vás letos navíc čeká i "únikovka" a "dračák".


Pro mladší:

Na nejrůznější místa pod zemí nás postupně zavedou rozmanití tvorové a bytosti. Prozkoumáme s nimi kameny, písek, křídu, podzemní vodu, kompost, podhoubí, kořeny či archeologické vykopávky. Průvodci nám budou například jezevec, vodní víla, želvuška, mravkolev, hraboš či kamenožrout. A možná se objeví i Krteček;-)Termíny:


    8. - 13. 7.  starší/mladší (hlásit se mohou rodiny s mladšími i staršími dětmi a v programu nakombinujeme aktivity z obou verzí tábora, tak aby si na své přišli účastníci všeho věku)  volná místa  


    15. - 20. 7. mladší     volná místa  

 

    22. - 27. 7. starší  poslední volný pokoj! 

 

    5. - 10. 8.  starší   turnus plně obsazen - hlásit se můžete jako náhradníci

    

    12. - 17. 8.  mladší   turnus plně obsazen - hlásit se můžete jako náhradníciProgram:

Bez ohledu na to, který turnus zvolíte, tak se kromě tématického programu můžete každoročně těšit i na možnost přidat se k péči o naše zvířátka – kozy, oslíka, ovečky, slepice, králíky a morčata, na táborák(y), a na chvíle odpočinku s možností volné hry v naší přírodní pestré zahradě.

Společný program bude připraven 2x denně – obvykle dopoledne a odpoledne (nebo večer). V pondělí začínáme obědem ve 12:00 a program začne po obědě ve 14:00. V sobotu končíme obědem, tedy program bude jen dopoledne.

Na volné chvíle vám zapůjčíme nejrůznější pomůcky na hry, nebo materiály k tvořivé činnosti, či dáme tipy na výlety do okolí. A na volné večery mohou rodiče prozkoumat taje našeho sklepa s vínem.

Tábory jsme věkově rozdělili, hlavně z důvodu, aby si děti našly na táboře vždy dost vrstevníků na volnou hru ve chvílích volna. Programy nejsou zaměřeny na děti do 3 let, ale vzít je s sebou určitě můžete.

Také od nás nečekejte samotné programy pro děti, "aby si rodiče mohli odpočinout". Proč? Děti jsou od rodičů odděleny po většinu roku ve školkách a školách, a rodiče zažijí mnohdy jen v rolích pečovatelů o domácnost či řidičů. U nás mohou zažít rodiče v jiné roli, něco společně tvořit, pozorovat je, jak si dokážou poradit s netradičními aktivitami a výzvami, a učit se přitom od nich. Drtivá většina programů je připravena tak, aby si užili a něco nového a přínosného se naučili děti i rodiče (či prarodiče). Vřele tedy doporučujeme vzít s sebou na tuhle společnou dovolenou i tatínky! Vzhledem k přístupu na wifi jezdí tatínci občas s rodinou na tábor i jako na home-office. (Když můžou účastní se programu, když není progrm tak pracují online). Také k nám běžně jezdí i akční babičky s vnoučaty.

 

Denní režim:

8:00 snídaně

8:45 krmení, mazlení a péče o zvířata

cca 9:30 – 12:00 dopolední program

12:00 oběd

cca 15:30 - 18:00 odpolední program 

18:00 večeře

(Případný večerní program od 18:30)

 

Ve středu bude na turnusech pro starší velký společný celodenní výlet (8:00 - 18:00)

Na turnusech nás čekají 2 kratší výpravy do okolí v rámci dopoledních a odpoledních programů

 

Areál a okolí:

Areál využívá tradiční přírodní materiály i nejnovější ekologicky šetrné technologie. Ve venkovním areálu je řada interaktivních, vzdělávacích, herních i zajímavých zahradních prvků. Najdete zde například venkovní kuchyň s pecí, přírodní dětské hliněné hřiště, blátivou kuchyňku, ohniště, interaktivní vodní stěnu, rybníček, bylinkovou zahrádku ...

V obci je dopoledne otevřený obchod, občasně otevřená hospoda a dětské hřiště.

V blízkém okolí (do 2 km) se nachází přírodní park řeky Orlice, přírodní habrový labyrint, stezky pro jízdu na kole i kolečkových bruslích. V blízké dojezdnosti autem i několikero zřícenin, koupališť, zajímavých přírodních lokalit i kulturních památek.

 

Ubytování:

Ubytování je ve 2 - 7mi-lůžkových pokojích s jednoduchými i palandovými (tj. dvoupatrovými) postelemi včetně lůžkovin. Koupelna s WC je na každém pokoji zvlášť, pouze ve dvou případech je koupelna společná pro dva pokoje. Rozdělení účastníků na jednotlivé pokoje sestavíme sami po přihlášení všech účastníků – zejména podle velikosti rodin, či skupinek, které jedou spolu. Do přihlášky, ale můžete napsat případné preference (např. na pokoj raději bez patrových postelí kvůli velmi malým dětem apod.), na které se pokusíme při rozdělování míst v co největší míře brát ohled, pokud pokoje vyhovující vašim ideálním požadavkům už nebudou obsazené.

 

Strava:

Poctivá domácí kuchyně z naší jídelny vhodná pro děti i dospělé. Strava zahrnuje snídani, oběd, večeři a dopolední ovoce či zeleninu a odpolední svačinu. V budově je k dispozici i malá kuchyňka v případě potřeby individuálního vaření např. pro velmi malé děti (sporák, trouba, mikrovlnka, lednice, varná konvice).

V případě speciálních diet (bezlepková, alergie na mléko, vegetariánství…) prosíme o sdělení před pobytem kvůli individuální domluvě v kuchyni (blíže viz. přihláška).

 

Příjezdy a odjezdy:

Příjezd a ubytování během pondělí dopoledne. Začneme společným obědem ve 12:00 a po polední pauze odpoledním programem. Poslední den končíme obědem. Kvůli úklidu pokojů bude třeba pokoje vyklidit již v sobotu ráno před posledním společným programem (do 9:00), ale v areálu je možné pobýt pak klidně až do pozdního odpoledne.

Individuálně je možné domluvit se, zaplatit si ubytování o jednu noc navíc a přijet už v neděli před začátkem tábora.

 

Cena:

 

  • Děti 1,5- 2,9 let                             1 500 Kč
  • Děti 3 - 5,9 let                               4 800 Kč
  • Děti 6 - 14,9 let                             5 100 Kč
  • Dospělí a děti od 15 let               6 300 Kč

 

Cena zahrnuje ubytování na pokojích s vlastní koupelnou, celodenní stravu z naší kuchyně a připravený program. Akce je určena pouze pro přihlášené na celou dobu pobytu. Není možné přijet jen na některé dny, nebo dojíždět pouze na programy bez ubytování a stravy. Na akci s sebou bohužel není možné brát psy ani kočky.

 

Po zaplacení zálohy a nejpozději před začátkem letních prázdnin vám zašleme podrobné informace – jak se k nám dostat, co s sebou apod.


Odkaz na přihláškový formulář:

https://forms.gle/8u2p5jZsptuvn4aQ6 

Pokud vám odkaz nefunguje na přímé kliknutí, zkuste zkopírovat tuto adresu přímo do prohížeče.


Kontakt na případné dotazy:

michaela.mikovcova@paleta.cz

tel.: 606 581 866

Ilustrační fotky z předchozích táborů
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz