Kurz o změnách klimatu pro pedagogy a lektory


                Termíny pro rok 2023:


                                 22. – 24. 11.   (středa až pátek)

 

O co jde?: Žijeme v době klimatických změn a souvisejících celospolečenských změn. S tím nic nenaděláme. Je však na nás, jak se k nim postavíme, jaký příběh budeme žít a také předávat žákům a studentům. Můžeme strčit hlavu do písku a tvářit se, že se nás to netýká. Můžeme se nechat zavalit horou děsivých informací a katastrofických scénářů a propadnout žalu či pasivitě. Nebo v sobě i studentech můžeme začít pěstovat a rozvíjet aktivní naději, a snažit se hledat cesty jak se zapojit, jak být nápomocní lidem a přírodě kolem nás, a jak změn využít jako příležitost k obohacení vlastních životů. Tento třetí příběh se snaží podpořit náš kurz.


Obsah kurzu: Získáte hlubší informační základ o dané problematice. Dozvíte se, jak komunikovat nejen s žáky o změně klimatu, a přitom nestrašit ani nemoralizovat. Na vlastní kůži si vyzkoušíte metody, aktivity, a pokusy, které později budete moci využít i při práci s dětmi… Dostanete různé tipy na to, jak se s žáky aktivně zapojit do ochrany klimatu. Potkáte další kolegy, se kterými budete moci sdílet a vyměňovat zkušenosti. Odnesete si i praktickou inspiraci pro váš osobní život.


Pro koho: Jelikož změny klimatu jsou globální a celospolečenské téma, je kurz určen pro všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět vyučují, nebo na jakém stupni škol či pro jakou organizaci pracují.


Kurz je akreditován jako DVPP (24 hod).


Místo konání: Ekocentrum Paleta v Oucmanicích (Oucmanice 36, 56201 Ústí nad Orlicí).


Cena: 3500 Kč - zahrnuje stravu, ubytovaní, vzdělávací program a připravené materiály


Přihlášky na: martina.horackova@paleta.cz


Vytvoření tohoto kurzu podpořilo v roce 2021 Ministerstvo životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.Stáhnout jako plakátek:

Ke stažení: Plakatek_2023_listopad.pdf, velikost: 471,472 kB
Ekocentrum PALETA, Štolbova 2874, 530 02 Pardubice. Tel., fax: 466 614 352, e-mail: ekocentrum@paleta.cz