Obchůdek s pomůckami

První krok k úspěšnému dokončení objednávky:
Vyplňte prosím požadovaný počet kusů u Vámi vybraných pomůcek a na konci seznamu klikněte na tlačítko Objednat pomůcky.

Metodické knihy

Globální a environmentální výchova na pobytových akcích

Kniha obsahuje návod k vedení akcí a velmi názorný přehled 107 aktivit, které lze provádět jak na pobytových akcích nebo v samostatných několikahodinových blocích. Aktivity jsou rozděleny do 8 tématických částí a doplněny libovolně zařaditelnými aktivitami.
Všechny popisy vycházejí z dlouhodobě ověřeného provádění s dětmi i dospělými. Kniha je ilustrována a bohatě doplněna pracovními listy, které vedoucímu her značně usnadní práci s přípravou. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ, SŠ i VŠ.

Formát A4, 120 stran, barevné přílohy, kopírovatelné přílohy s pracovními listy, ilustrace.

Cena: 200,00 Kč + poštovné a balné

ks

Praktická ekologická výchova v MŠ a ZŠ

Kniha obsahuje desítky konkrétních návodů k programům a hrám s ekologickou tématikou, a to jak ucelené programy tak i drobné aktivity. V knize najdete mnoho ilustrací, návodné plánky, barevné fotografie a kopírovatelné přílohy, které využijete při provádění programů.

Formát A4, 58 stran textu + 16 stran fotografií + 14 stran kopírovatelných příloh.

Cena: 250,00 Kč + poštovné a balné

ks

Stavíme ekodům

Publikace shrnuje praktické zkušenosti ze stavby slaměného domu včetně teorie (materiály, izolace, střecha, okna, vytápění, ohřev vody...). Vše je doplněno ilustracemi, grafy a nákresy.

Formát B5, 64 stran textu + 16 stran fotografií.

Cena: 80,00 Kč + poštovné a balné

ks

Kompostování

Brožura, která přináší informace o tom, jak kompostovat - co do kompostu patří a co ne, jaké kompostéry používat, jak správně založit kompost a mnoho dalších informací včetně komunitního kompostování a obecních kompostáren. Další informace jsou o žížalích kompostech, kompostovacích WC, kompostování v domácnosti. Ilustrováno.

36 stran A5 + barevná obálka + 8 stran barevných fotografií.

Cena: 20,00 Kč + poštovné a balné

ks

Zdraví na talíři - metodická příručka pro pracovníky školních jídelen

Publikace pro vedoucí školních jídelen a kuchařky obsahuje teoretickou část ke zdravé výživě ve školách a příklady jídelníčků, v druhé části pak recepty a normy na osvědčené pokrmy.

21 x 17 cm, plnobarevný tisk, 40 stran + laminovaná obálka

Cena: 50,00 Kč + poštovné a balné

ks

Zdraví na talíři - metodická příručka pro pedagogy

Metodická příručka pro učitele zaměřená na zavádění zdravé stravy do života školy. Obsahuje informační část od metodiků zdravé výživy a spoustu praktických nápadů ze škol, kde se již touto problematikou zabývají. Doplněno pracovními listy.

21 x 17 cm, plnobarevný tisk, 40 stran + laminovaná obálka, 10 oboustranných pracovních listů

Cena: 75,00 Kč + poštovné a balné

ks
Ekologická písanka, 1. a 2. díl

Ekologická písanka

Tato písanka je určena zejména pro žáky 2. ročníku, ale mohou s ní pracovat i ti, kteří potřebují upevnit psací a tiskací tvary české abecedy. Písmena a jejich nácvik je řazen abecedně. U psacích tvarů malých písmen nejprve žák upevňuje tvar na zvětšeném písmenku (1. řádek). V dalším řádku (druhém) doplňuje chybějící tvary. Následuje opis slov a jedné věty. Spodní řádky jsou určeny pro hodnocení či sebehodnocení práce. Žák zde může zhodnotit práci z různého pohledu (tvary písmen, téma, náročnost, určený čas, ostatní okolnosti). Svůj komentář může připojit i učitel, popř. rodič. U psacích tvarů velkých písmen se cvičí, doplňuje zvětšený tvar, píší se slova či slovní spojení. Následuje nácvik velkého tiskacího tvaru. Nácvik jednotlivých písmen vždy spojuje téma, které se zaměřuje na oblast environmentální výchovy. Téma je uvedeno v záhlaví každé stránky. Konkrétní téma vždy rozvíjí jeden „pracovní list,“ kde se psaní procvičuje prostřednictvím úkolů. Každému písmenu (velký, malý tvar) je určena ještě stránka s volnými linkami, kterou je možno využít k libovolnému psaní či dalšímu nácviku nezvládnutých tvarů. Nabízíme Vám také témata, které je pro psaní na volné linky možné využít.

V čem se tato písanka liší od jiných?

 • témata písanky se týkají ekologické výchovy
 • je vytištěna na recyklovaném papíře

Z metodického hlediska má

 • zvýrazněnou linku, na kterou žák píše, což umožňuje jeho lepší orientaci
 • dostatečně velké a přehledné řádky • pomocné horní linky
 • spodní pomocnou linku na dolní tvary písmen (písmena s kličkou)
 • prostor pro zhodnocení vlastní práce – sebehodnocení
 • volné linky, na libovolný nácvik či nabídnuté téma
 • řádku na doplňování tvaru písmene - na fixaci správného názvu písmene a jeho tvaru
 • nácvik tiskacích tvarů
 • pracovní stránky s úkoly zaměřenými na ekologickou výchovu

Písanka má 2 díly, každý má 48 stran + obálku. Formát A4. Cena je za oba díly dohromady.

Cena: 150,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pomůcky o odpadech

Komiks Kam s ním?

Originální komiks vysvětlující historii odpadů a principy třídění.

Formát 2/3 A4, 16 stran na křídovém papíře.

Cena: 20,00 Kč + poštovné a balné

ks

Kvarteto o odpadech

Známý princip karetní hry kvarteto je využit k demonstraci životního cyklu výrobku. Každé kvarteto obsahuje od jednoho typu odpadu vždy karty Surovina, Odpad (použitý výrobek), Tříděný sběr (kam se tento odpad ukládá) a Recyklovaný produkt. Osm kvartet představuje osm různých typů použitých výrobků, od papíru až po bioodpad a přibližuje z čeho byly vyrobeny, jak se s nimi má nakládat jako s odpadem a co tak můžeme opět získat. Barvy karet odpovídají barvám používaným pro jednotlivé druhy odpadu.

Provedení: 32 tuhých karet 6,5 x 9 cm + krabička.

Cena: 50,00 Kč + poštovné a balné

ks

Twister

Zábavná hra, která je modifikována na téma odpady. Základem je potištěná autoplachta s různými druhy odkládacích míst na odpady - hráči si musí uvědomit, kam který odpad patří a rychle zareagovat. Určeno pro 2, 3, 4 a více hráčů. Ke hře je ještě návod a "hodiny" s různými druhy odpadů pro vedoucího hry. Možno hrát v místnosti i venku. Plachta 105 x 200 cm, hrací "hodiny", zalaminovaný návod.Již jen poslední kusy, místy trochu setřená barva na plachtě - původní cena 1600, po slevě 1200 Kč.

Cena: 1 200,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pomůcky o lese

Model stromu

Pomůcka obsahuje 4 různé spojené vrstvy s obrázkem stromu. První vrstva je obrázek stromu rozdělený do 4 otvíracích oken. Druhá vrstva osahuje náhled do koruny stromu, kořenů stromu a pod kůru spolu s různými živočichy. Třetí vrstva vysvětluje fotosyntézu a výživu stromu. Na zadní straně je vývojový cyklus stromu a další zajímavosti spolu s vysvětlivkami úkolů z předchozích stran. Vyrobeno z tuhé lepenky, formát A4.

Cena: 80,00 Kč + poštovné a balné

ks

Model mraveniště

Model mraveniště je přenosná pomůcka, která představuje život v mraveništi. Je vyroben podobným způsobem jako puzzle z tuhého kartonu s vyseknutými otvíravými okénky. Na přední straně je obrázek mraveniště se 4 okénky, v prostřední vrstvě (pod okénky) je náhled do mraveniště – chodbičky, zásobárna potravy, komůrka královny, prostor pro larvy a kukly. Na zadní straně najdete obrázky vývojových stadií mravence lesního a zajímavosti ze života lesních mravenců.

Vyrobeno ze silné lepenky - 2 vrstvy, 4 otvírací okna, formát A4.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pexeso o lese

Kartičky obsahují 32 dvojic obrázků různých částí ekosystému lesa a lidských činností v nich. Princip klasického pexesa je obdobně jako v předchozím případě originálně doplněn o dva odkládací listy formátu A4 (každý pro jednoho hráče), na kterém jsou vyobrazeny jednotlivé funkce lesa (rekreační, vodohospodářská, produkční…). Hráči nejenže musí najít dvě shodné kartičky, ale musí také přemýšlet, jakou funkci má a odložit je na správné místo s vyobrazenou funkcí lesa na odkládacím listě (jinak ztrácí bod). Děti výborně pochopí potřebnost a užitečnost lesa ze všech pohledů.

Formát A4, odkládací listy, návod s popisem funkcí lesa. Vhodné pro děti od 8 do 15 let.

Cena: 35,00 Kč + poštovné a balné

ks

Jiné pomůcky

Paletky

Paletky z tuhého kartonu pro aktivitu Smyslové vnímání (viz Publikace Ekologická výchova v mateřských a základních školách).

Cena: 2,00 Kč + poštovné a balné

ks

Povodně

Originální simulační hra, která pomáhá prakticky pochopit příčiny škod po povodních v závislosti na krajině.

Hra trvá 1-2 hodiny a je určena až pro šest skupin po 2 až 5 hráčích a vedoucího hry. Doporučený věk hráčů je 10 - 15 let. Hráči v průběhu hry vybudují řeku a krajinu kolem ní tak, aby splňovala určitá kritéria. Potom pomocí hodu kostkou zjistí, jaká úroveň povodní, respektive jak velké množství vody, jejich krajinu zaplaví. Následuje výčet škod a určení jejich příčin a na závěr návrh změn v krajině tak, aby další povodeň proběhla s co nejmenšími následky. Hráči by měli v průběhu hry zjistit, že ačkoliv vznik a výskyt povodní ovlivníme velmi těžko, můžeme vhodným plánováním využití krajiny zabránit větším škodám.

Hra obsahuje 6 hracích plánů s 64 poli o rozměrech 60x 60 cm (potištěná autoplachta, smotáno v tubě). Dále 6x 130 karet krajinných prvků 5 x 5 cm,  6 sad tmavě modrých menších kartiček povodní po 44 a 12 menších balíčků po 20 kartičkách. K tomu 6 hracích kostek, 6 zalaminovaných popisů hry formátu A4 a 6 zalaminovaných návodů pro vedoucího hry (formát A4). Vše je v plátěném obalu.

Cena: 1 800,00 Kč + poštovné a balné

ks

Jak vylepšit dům

Odborně zpracovaná metodická simulační hra, která přehledně a názorně v několika krocích  přináší praktické návody na možné vylepšení energetické bilance domu, finanční náklady a úspory na realizaci i provoz, environmentální dopady.

Určeno pro lektory a pedagogy, kteří budou s hrou pracovat, a zprostředkovaně na děti a studenty školního věku. Děti a studenti prostřednictvím týmové práce při simulační hře získají praktické informace o technologiích, energiích, cenách, úsporách a environmentálních dopadech. Díky tomu, že získají tyto informace při vlastní projektové práci v týmu, dobře si informace zapamatují – na rozdíl od suché přednášky.

Hra obsahuje:

 • 5 odkládacích listů ve tvaru domu – velikost 110 x 80 cm, vytištěno na autoplachtě, k položení na zem nebo pověšení (nahoře a dole jsou tunýlky pro tyčku - tyčky nejsou součástí sady).
 • 140 karet vylepšení a technologií. Jednostranný barevný tisk, lamino.
 • 150 ks hracích žetonů
 • 2 ks kartičky s koeficientem cen 6 x 18 cm ( +1, -1), v polovině přehnutá k postavení na zem
 • krabičku na karty a žetony
 • tubus na odkládací listy

Cena: 1 800,00 Kč + poštovné a balné

ks

Přehledný klíč k určování rostlin

Klíč 23 nejběžnějších druhů rostlin z našeho okolí - přehledný popis, výskyt a fotografie.

Formát 22x22 cm, 9 stran, laminováno.

2016, Vránová, S. a kol.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks

Dřeviny v Natura parku

Klíč 32 druhů dřevin - popis a fotografie, graficky rozlišeno, zda se jedná o druh původní, nepůvodní a vyšlechtěný. Formát A4 na výšku oboustranný, laminováno.

2016

Cena: 30,00 Kč + poštovné a balné

ks

Pexeso Koloběh vody

Pexeso pro děti předškolního věku, které umožňuje po zahrání normálního pexesa sestavit i koloběh vody - tak jak cestuje sama voda.

Formát A3, 12 párů karet s obrázky a popisky, rozměr karet 6,5 x 6,5 cm.

Cena: 30,00 Kč + poštovné a balné

ks

Přehledný klíč k určování ptáků

Klíč 23 nejběžnějších druhů ptáků z našeho okolí - přehledný popis, výskyt a fotografie.

Formát 22x22 cm, 9 stran, laminováno.

2016, Vránová, S. a kol.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks
obálka zepředu

Maruška a motýli

Knížka se dvěma příběhy, nejen o motýlech, ale například  i o bodlácích, plevelech či  lidech. Pro malé i velké milovníky přírody. V prvním příběhu se dozvíte spoustu informací, seznámíte s 8mi různými motýly, se kterými hlavní hrdinka zažije 8 malých dobrodružství a udělá 8 rozhovorů. Druhý příběh je napsán formou příběhové hry (gamebook), ve které můžete rozhodovat, jak se má hlavní hrdinka zachovat. Přitom si pomocí interaktivních úkolů vyzkoušíte, co vše se dá zažít, když se rozhodnete vybudovat záhon pro motýly. Na konci vás čeká i pár návodů na tvoření. Vše doprovází krásné ilustrace a grafika.

Formát – čtverec z A4, 232 barevných stran, pevná vazba, 6 příloh k vystřihování, vyd. 2022

Cena: 400,00 Kč + poštovné a balné

ks