Obchůdek s pomůckami

První krok k úspěšnému dokončení objednávky:
Vyplňte prosím požadovaný počet kusů u Vámi vybraných pomůcek a na konci seznamu klikněte na tlačítko Objednat pomůcky.

Metodické knihy

Globální a environmentální výchova na pobytových akcích

Kniha obsahuje návod k vedení akcí a velmi názorný přehled 107 aktivit, které lze provádět jak na pobytových akcích nebo v samostatných několikahodinových blocích. Aktivity jsou rozděleny do 8 tématických částí a doplněny libovolně zařaditelnými aktivitami.
Všechny popisy vycházejí z dlouhodobě ověřeného provádění s dětmi i dospělými. Kniha je ilustrována a bohatě doplněna pracovními listy, které vedoucímu her značně usnadní práci s přípravou. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ, SŠ i VŠ.

Formát A4, 120 stran, barevné přílohy, kopírovatelné přílohy s pracovními listy, ilustrace.

Cena: 200,00 Kč + poštovné a balné

ks

Praktická ekologická výchova v MŠ a ZŠ

Kniha obsahuje desítky konkrétních návodů k programům a hrám s ekologickou tématikou, a to jak ucelené programy tak i drobné aktivity. V knize najdete mnoho ilustrací, návodné plánky, barevné fotografie a kopírovatelné přílohy, které využijete při provádění programů.

Formát A4, 58 stran textu + 16 stran fotografií + 14 stran kopírovatelných příloh.

Cena: 250,00 Kč + poštovné a balné

ks

Stavíme ekodům

Publikace shrnuje praktické zkušenosti ze stavby slaměného domu včetně teorie (materiály, izolace, střecha, okna, vytápění, ohřev vody...). Vše je doplněno ilustracemi, grafy a nákresy.

Formát B5, 64 stran textu + 16 stran fotografií.

Cena: 80,00 Kč + poštovné a balné

ks

Kompostování

Brožura, která přináší informace o tom, jak kompostovat - co do kompostu patří a co ne, jaké kompostéry používat, jak správně založit kompost a mnoho dalších informací včetně komunitního kompostování a obecních kompostáren. Další informace jsou o žížalích kompostech, kompostovacích WC, kompostování v domácnosti. Ilustrováno.

36 stran A5 + barevná obálka + 8 stran barevných fotografií.

Cena: 20,00 Kč + poštovné a balné

ks

Zdraví na talíři - metodická příručka pro pracovníky školních jídelen

Publikace pro vedoucí školních jídelen a kuchařky obsahuje teoretickou část ke zdravé výživě ve školách a příklady jídelníčků, v druhé části pak recepty a normy na osvědčené pokrmy.

21 x 17 cm, plnobarevný tisk, 40 stran + laminovaná obálka

Cena: 50,00 Kč + poštovné a balné

ks

Zdraví na talíři - metodická příručka pro pedagogy

Metodická příručka pro učitele zaměřená na zavádění zdravé stravy do života školy. Obsahuje informační část od metodiků zdravé výživy a spoustu praktických nápadů ze škol, kde se již touto problematikou zabývají. Doplněno pracovními listy.

21 x 17 cm, plnobarevný tisk, 40 stran + laminovaná obálka, 10 oboustranných pracovních listů

Cena: 75,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pomůcky o odpadech

Komiks Kam s ním?

Originální komiks vysvětlující historii odpadů a principy třídění.

Formát 2/3 A4, 16 stran na křídovém papíře.

Cena: 20,00 Kč + poštovné a balné

ks

Kvarteto o odpadech

Známý princip karetní hry kvarteto je využit k demonstraci životního cyklu výrobku. Každé kvarteto obsahuje od jednoho typu odpadu vždy karty Surovina, Odpad (použitý výrobek), Tříděný sběr (kam se tento odpad ukládá) a Recyklovaný produkt. Osm kvartet představuje osm různých typů použitých výrobků, od papíru až po bioodpad a přibližuje z čeho byly vyrobeny, jak se s nimi má nakládat jako s odpadem a co tak můžeme opět získat. Barvy karet odpovídají barvám používaným pro jednotlivé druhy odpadu.

Provedení: 32 tuhých karet 6,5 x 9 cm + krabička.

Cena: 50,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pexeso o odpadech

Kartičky obsahují 32 dvojic obrázků různých druhů odpadů - od papíru až po nebezpečný odpad. Princip klasického pexesa je v tomto případě originálně doplněn o dva odkládací listy formátu A4 (každý pro jednoho hráče), na kterém jsou vyobrazeny jednotlivé kontejnery v příslušných barvách, kompost, popelnice atd.
Hráči nejenže musí najít dvě shodné kartičky, ale musí také přemýšlet, co je to za odpad a odložit je do správného „kontejneru“ na odkládacím listě (jinak ztrácí bod). Velmi se osvědčilo, děti se perfektně naučí princip třídění.

Formát A4, odkládací listy, návod s popisem co patří a nepatří do jednotlivých kontejnerů. Vhodné pro děti od 4 do 10 let.

Cena: 35,00 Kč + poštovné a balné

ks

Twister

Zábavná hra, která je modifikována na téma odpady. Základem je potištěná autoplachta s různými druhy odkládacích míst na odpady - hráči si musí uvědomit, kam který odpad patří a rychle zareagovat. Určeno pro 2, 3, 4 a více hráčů. Ke hře je ještě návod a "hodiny" s různými druhy odpadů pro vedoucího hry. Možno hrát v místnosti i venku. Plachta 105 x 200 cm, hrací "hodiny", zalaminovaný návod.Již jen poslední kusy, místy trochu setřená barva na plachtě - původní cena 1600, po slevě 1200 Kč.

Cena: 1 200,00 Kč + poštovné a balné

ks

Didaktické pomůcky o lese

Model stromu

Pomůcka obsahuje 4 různé spojené vrstvy s obrázkem stromu. První vrstva je obrázek stromu rozdělený do 4 otvíracích oken. Druhá vrstva osahuje náhled do koruny stromu, kořenů stromu a pod kůru spolu s různými živočichy. Třetí vrstva vysvětluje fotosyntézu a výživu stromu. Na zadní straně je vývojový cyklus stromu a další zajímavosti spolu s vysvětlivkami úkolů z předchozích stran. Vyrobeno z tuhé lepenky, formát A4.

Cena: 80,00 Kč + poštovné a balné

ks

Model mraveniště

Model mraveniště je přenosná pomůcka, která představuje život v mraveništi. Je vyroben podobným způsobem jako puzzle z tuhého kartonu s vyseknutými otvíravými okénky. Na přední straně je obrázek mraveniště se 4 okénky, v prostřední vrstvě (pod okénky) je náhled do mraveniště – chodbičky, zásobárna potravy, komůrka královny, prostor pro larvy a kukly. Na zadní straně najdete obrázky vývojových stadií mravence lesního a zajímavosti ze života lesních mravenců.

Vyrobeno ze silné lepenky - 2 vrstvy, 4 otvírací okna, formát A4.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks

Jiné pomůcky

Paletky

Paletky z tuhého kartonu pro aktivitu Smyslové vnímání (viz Publikace Ekologická výchova v mateřských a základních školách).

Cena: 2,00 Kč + poštovné a balné

ks

Povodně

Originální simulační hra, která pomáhá prakticky pochopit příčiny škod po povodních v závislosti na krajině.

Hra trvá 1-2 hodiny a je určena až pro šest skupin po 2 až 5 hráčích a vedoucího hry. Doporučený věk hráčů je 10 - 15 let. Hráči v průběhu hry vybudují řeku a krajinu kolem ní tak, aby splňovala určitá kritéria. Potom pomocí hodu kostkou zjistí, jaká úroveň povodní, respektive jak velké množství vody, jejich krajinu zaplaví. Následuje výčet škod a určení jejich příčin a na závěr návrh změn v krajině tak, aby další povodeň proběhla s co nejmenšími následky. Hráči by měli v průběhu hry zjistit, že ačkoliv vznik a výskyt povodní ovlivníme velmi těžko, můžeme vhodným plánováním využití krajiny zabránit větším škodám.

Hra obsahuje 6 hracích plánů s 64 poli o rozměrech 60x 60 cm (potištěná autoplachta, smotáno v tubě). Dále 6x 130 karet krajinných prvků 5 x 5 cm,  6 sad tmavě modrých menších kartiček povodní po 44 a 12 menších balíčků po 20 kartičkách. K tomu 6 hracích kostek, 6 zalaminovaných popisů hry formátu A4 a 6 zalaminovaných návodů pro vedoucího hry (formát A4). Vše je v plátěném obalu.

Cena: 1 800,00 Kč + poštovné a balné

ks

Jak vylepšit dům

Odborně zpracovaná metodická simulační hra, která přehledně a názorně v několika krocích  přináší praktické návody na možné vylepšení energetické bilance domu, finanční náklady a úspory na realizaci i provoz, environmentální dopady.

Určeno pro lektory a pedagogy, kteří budou s hrou pracovat, a zprostředkovaně na děti a studenty školního věku. Děti a studenti prostřednictvím týmové práce při simulační hře získají praktické informace o technologiích, energiích, cenách, úsporách a environmentálních dopadech. Díky tomu, že získají tyto informace při vlastní projektové práci v týmu, dobře si informace zapamatují – na rozdíl od suché přednášky.

Hra obsahuje:

  • 5 odkládacích listů ve tvaru domu – velikost 110 x 80 cm, vytištěno na autoplachtě, k položení na zem nebo pověšení (nahoře a dole jsou tunýlky pro tyčku - tyčky nejsou součástí sady).
  • 140 karet vylepšení a technologií. Jednostranný barevný tisk, lamino.
  • 150 ks hracích žetonů
  • 2 ks kartičky s koeficientem cen 6 x 18 cm ( +1, -1), v polovině přehnutá k postavení na zem
  • krabičku na karty a žetony
  • tubus na odkládací listy

Cena: 1 800,00 Kč + poštovné a balné

ks
Vrchní strana - žlutý úl lze otevřít pomocí tří oken.

Na návštěvě v úlu

Metodická pomůcka pro první stupeň ZŠ. Má 3 vrstvy - vrchní obrázek úlů, výseková otvírací okna s náhledem do vnitřku úlu a zadní stranu s kresbami a vysvětlivkami k plástvím, vývoji včely, pohlavním kastám a zajímavostem z úlu.

Vyrobeno ze silné lepenky - 2 vrstvy, 3 otvírací okna, formát A4.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks

Přehledný klíč k určování rostlin

Klíč 23 nejběžnějších druhů rostlin z našeho okolí - přehledný popis, výskyt a fotografie.

Formát 22x22 cm, 9 stran, laminováno.

2016, Vránová, S. a kol.

Cena: 60,00 Kč + poštovné a balné

ks

Dřeviny v Natura parku

Klíč 32 druhů dřevin - popis a fotografie, graficky rozlišeno, zda se jedná o druh původní, nepůvodní a vyšlechtěný. Formát A4 na výšku oboustranný, laminováno.

2016

Cena: 30,00 Kč + poštovné a balné

ks

Pexeso Koloběh vody

Pexeso pro děti předškolního věku, které umožňuje po zahrání normálního pexesa sestavit i koloběh vody - tak jak cestuje sama voda.

Formát A3, 12 párů karet s obrázky a popisky, rozměr karet 6,5 x 6,5 cm.

Cena: 30,00 Kč + poštovné a balné

ks